Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Kolejny rok szkolny dobiegł końca … i już rozpoczęliśmy długo wyczekiwane wakacje….czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy.

Życzymy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i „ładujcie akumulatory”, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Deszcznie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki egzaminu dla ósmoklasistów. Gazeta Lubuska sprawdziła, w których lubuskich szkołach uczniowie spisali się najlepiej. W tym roku w Lubuskiem do egzaminu przystąpiło 13 740 uczniów klas ósmych z 359 szkół podstawowych

Nasza szkoła zajęła 7 miejsce z egzaminu z j. polskiego oraz 16 miejsce z egzaminu z matematyki.

https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-w-lubuskiem-w-ktorych-podstawowkach-uczniom-poszlo-najlepiej/ar/c5-16489295

 

7

Mamy już oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty. Miło nam poinformować, że nasi absolwenci bardzo dobrze napisali majowy egzamin. Ciężka i systematyczna praca nauczycieli i uczniów przyniosła znakomite efekty.

Z każdego egzaminacyjnego przedmiotu nasi uczniowie uzyskali wynik lepszy niż średnie wyniki kraju, okręgu i powiatu.

Dziękujemy nauczycielom za ich zaangażowanie i przygotowanie uczniów do tego ważnego egzaminu, a naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów.

W tabeli przedstawiamy wyniki Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Deszcznie w porównaniu z wynikami ogólnopolskimi.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 1C zdobyli 1 miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Spotkanie z Panem Andersenem”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

 

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Tygodnia Bibliotek 2022 zorganizowała trzeci konkurs literacki „Horror w bibliotece”.

W konkursie wzięło udział 58 dziewczyn (w różnym wieku) i 14 chłopaków. Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starej windzie w magazynie książek.

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica naszej szkoły Maria Sobczak z klasy 6A. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W dniach 6-10 czerwca uczeń naszej szkoły- Piotr Kluj brał udział w Letnich Mistrzostwach Polski U14 w Pobiedziskach.

W grze pojedynczej Piotr wygrał w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie musiał uznać wyższość rywala – późniejszego medalisty MP.

Natomiast w grze podwójnej w parze z kolegą Jankiem Chłodnickim chłopcy wywalczyli 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zabawa Sztuką

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką”, był realizowany w naszym Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Deszcznie w grupie 6-latków.

Zrealizowane zadania:

  • „Żywy obraz” – zorganizowanie konkursu dla dzieci i rodziców polegającego na odtworzeniu scen zaprezentowanych na obrazach. Żywy obraz, czyli tableau vivant – to rekonstrukcja dzieła malarstwa lub rzeźby tworzona przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę. Podczas realizacji tego zadania dzieci spędziły czas na wspólnej zabawie z rodzicami. Usłyszałam wiele pozytywnych słów ze strony rodziców na temat zadania, które dało im możliwość wykazania się kreatywnością w poszukiwaniu odpowiedniego dzieła sztuki oraz pomysłowością w doborze rekwizytów.

  • „Festiwal Twórczości” – od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki .W ramach tego zadania dzieci poznały  historię  Vashti ,która nie wierzy w swoje możliwości. Dzieci  stworzyły dzieła,  których punktem  wyjścia  była  kropka  oraz poznały  piosenkę  pt.  „Kropka” Przez  cały  dzień dominowały aktywności z kropką w tle. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko oraz czekają na ich odkrycie.

  • „Drzewo życia” – z okazji Dnia Drzewa zorganizowane zostały zajęcia w plenerze zainspirowane obrazem Gustava Klimta. Tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Na koniec zajęć złożyły uroczystą przysięgę ,że zawsze będą dbać o wszystkie drzewa. Dzieci posadziły własne drzewo magnolii przy wejściu do ,,zerówki”.

  • „Obrazy malowane na mleku” – w ramach tego zadania dzieci wzięły udział w eksperymencie zainspirowanym twórczością  Wojciecha Fangora. 

Jak to działa?
Farby czy barwniki spożywcze mają mniejszą gęstość niż mleko, więc pozostają zawieszone pomiędzy molekułami tłuszczu. Płyn do mycia naczyń rozbija molekuły tłuszczu i pozwala barwnikom rozprzestrzenić się w mleku. Eksperyment rozwinął wyobraźnię plastyczną oraz poznawczą dzieci, które  wyczarowały na mleku barwne, abstrakcyjne obrazy. Dzieci stwierdziły, że zajęcia z mlekiem były niesamowite, ekscytujące i twórcze, a każde dziecko poczuło się jak prawdziwy artysta.

  • „Zaprasowany obraz” – w tym zadaniu dzieci tworzyły obrazy przy pomocy koralików typu Pyssla (koraliki do prasowania). Dzieci same wymyślały różne wzory, które następnie realizowały układając koraliki na podkładkach. Zabawa nimi jest niezwykle kreatywna, doskonali małą motorykę i umiejętność koncentracji u dzieci, a także wytrwałość i cierpliwość. Aby osiągnąć efekt końcowy, trzeba powtórzyć układanie koralików jeden obok drugiego bardzo wiele razy. Czasami koralik wymyka się spod kontroli małych palców i trzeba poprawić błąd. Kiedy dziecko dokończyło wzór, mogło zaprasować koraliki i mieć satysfakcję z efektu końcowego.

  • „W roli rzeźbiarza” – w ramach tego zadania dzieci tworzyły prawdziwe dzieła sztuki z masy solnej oraz plasteliny. Są to doskonałe tworzywa do twórczej i kreatywnej zabawy. Dzięki nim można stworzyć własnoręcznie wspaniałe rzeczy.

 

Zadania, które zostały zrealizowane nie sprawiły dzieciom żadnych trudności, wręcz przeciwnie był to czas spędzony na dobrej zabawie oraz  poszerzaniu wiedzy nie tylko dzieci, ale również  moją jako nauczyciela.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką” przez aktywną zabawę uczy dzieci obcowania  z dziełami sztuki, rozwija poczucie estetyki, wrażliwości na piękno oraz uczy wiary we własne możliwości.

Kamila Goślińska

Moi Drodzy,

wszyscy pamiętamy zbiórkę funduszy na zakup zbiorników na wodę dla szkoły w wiosce Elerai w Tanzanii.

Akcja powiodła się!

Dzięki Wam i Waszej pomocy zostały zakupione dwa zbiorniki na wodę o pojemności 5 000 litrów każdy.

Dziękuję wszystkim darczyńcom, nauczycielom i wolontariuszom okazane serce!

Krystyna Dubielak

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Bóg w mojej okolicy".

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Bóg w mojej okolicy”.
W dniu 31 mama 2022 r. zebrała się Komisja powołana do rozstrzygnięcia Konkursu Fotograficznego, na który do dnia 15 maja 2022 r. wpłynęło 76 zdjęć.
Komisja Konkursowa w składzie:
1. Jadwiga Mieczkowska-Cieślak – nauczyciel plastyki /przewodnicząca/
2. Aleksandra Atroszko-Szlachtowicz – nauczyciel techniki
3. ks. Marcin Majewski – nauczyciel religii /sekretarz/
po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie Regulaminu Konkursowego, poddała artystycznej i merytorycznej ocenie fotografie, które nadesłane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VIII.
Spośród nadesłanych zdjęć do oceny Komisja zakwalifikowała 55 fotografii, a następnie z nich wybrała laureatów konkursu – 6 najlepszych zdjęć.
LAUREATAMI KONKURSU zostali:
Kl. I-III:
1. Oskar OBLIZAJEK – SP CIECIERZYCE – Rodzące się życie
2. Maciej KAPRYKOWSKI – SP CIECIERZYCE – Bóg w naszym ogrodzie
3. Lena SZUBERT – SP DESZCZNO – Przyjaciele popołudniowa drzemka
Kl. IV-VIII:
1. Malwina DĄBEK – SP DESZCZNO – Jako w niebie tak i na ziemi
2. Michał KRYŃSKI – SP2 SŁUBICE – Mój Bóg widziany oczami innych
3. Alicja JANIKOWSKA – SP ULIM – Krajobraz Boga


Autorzy najlepszych prac zgodnie z Regulaminem otrzymają nagrody, których wręczenie nastąpi w obecności przedstawicieli Komisji Konkursowej. Laureaci Konkursu o przyznanych im nagrodach zostaną powiadomieni telefonicznie bądź drogą e-mailową.
W Sali katechetycznej można podziwiać prace, które zakwalifikowały się ścisłego etapu konkursu.
Na tym Protokół zakończono i podpisano.
Deszczno, dnia 31 maja 2022 r.

Nocowanie w szkole

27.05.2022 r. uczniowie klasy 6A wraz z wychowawcą postanowili sprawdzić jak to jest zostać w szkole na noc. Na nocowanie w szkole nie trzeba było ich namawiać i bardzo szybko za zgodą Pani Dyrektor od pomysłu przeszli do realizacji. „Nocowanie w szkole” rozpoczęło się o godzinie 20.00, a zakończyło wczesnym rankiem dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony m.in. w śpiwór,  niezbędny prowiant oraz dużą porcję dobrego humor. Nie zabrakło nawet ukochanych pluszaków do snu:)

Wieczór i noc obfitowały w wiele atrakcji. Były gry i zabawy zespołowe na sali gimnastycznej, wspólna kolacja,  podchody o północy, maraton filmowy.

Okazało się, że gdy gasną światła szkoła nie śpi i wtedy wszystko się może zdarzyć….W ciemnościach i z latarkami w dłoniach pokonywaliśmy kolejne zadania. Nie byliśmy jednak sami.. Szkolne duchy dały o sobie znać… Strachu, śmiechu i  świetnej zabawy było co niemiara.

Noc spędzona w gmachu szkoły pokazała placówkę zupełnie z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z aodrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując. Wspomnienia zostaną z nami na długie lata!

Alicja Chorkawy – Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
W ostatnim czasie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. 

Z wielką radością informuję, że Alicja Chorkawy – uczennica klasy 8c została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

 
Nie tylko zdolności, ale także wielka pracowitość i determinacja doprowadziły Alicję do zrealizowania marzenia. Sukces jest tym bardziej spektakularny, że w bieżącym roku szkolnym tylko Ona reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych.
Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie Laureatem daje Alicji przywilej przyjęcia do wybranej szkoły średniej (bez względu na kryteria) oraz zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
Życzę Alicji dalszych sukcesów i nieustającej wiary we własne możliwości.
Dziękuję także za odpowiedzialność i wielką rzetelność w przygotowaniach do konkursu.
Opiekun Anna Malinowska

 
 

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gorzowie Wlkp. ogłosił w kwietniu konkurs plastyczny pt. „Polska-moja ojczyzna”.
Dwie spośród 3 wyróżnionych w tym konkursie prac należą do uczniów naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy Franciszkowi Cieślakowi z klasy 1B oraz Michałowi Maternie z klasy 1C.

 

http://rodm-gorzowwielkopolski.pl/konkurs-rozstrzygniety/

Już kolejny rok szkolny uczniowie klas 7 wzięli udział w projekcie plastycznym pt.”Być jak Dali czyli surrealizm w oczach uczniów”.

Jak się okazuje wielcy surrealiści tego świata, tacy jak Dali, Beksiński, Olbiński i inni stali się po raz kolejny inspiracją do tworzenia dla naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia efektów tej pracy.

Święto Narodowe 3 Maja

W naszej szkole uczciliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po odśpiewaniu hymnu wysłuchaliśmy audycji przygotowanej przez uczniów klas 4. Przypomnieli nam oni okoliczności uchwalenia konstytucji i przedstawili związane z nią ciekawostki. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy w klasach „Hymn Trzeciego Maja”.

W sobotę, 23 kwietnia, klasy: 7a i 5a wzięły udział w Rajdzie Pieszym na trasie: Deszczno- Brzozowiec- Glinik.

Z okazji Dnia Ziemi rozwijaliśmy pozytywne nawyki proekologiczne. Pokonaliśmy dystans 10 km, dotleniliśmy nasze organizmy, spędziliśmy czas integrując zespoły klasowe. Piękna wiosenna pogoda wpłynęła pozytywnie na: nastroje, apetyty i aktywność uczestników.

Piotr Kluj, uczeń naszej szkoły ostatnie dwa tygodnie (26.03.-08.04) spędził na Łotwie, gdzie rozegrał dwa turnieje międzynarodowe TENNIS EUROPE Aizkraukle International.
W pierwszym turnieju do lat 14, wygrywając cztery mecze dotarł do finału, w którym przegrał z rozstawionym z numerem 1 Anglikiem Alexandrem Winderem, zajmując 2 miejsce.
W drugim turnieju w wyższej kategorii wiekowej (do lat 16) Piotr wygrał 3 mecze, a w półfinale po zaciętym trzysetowym trzygodzinnym boju przegrał z Litwinem Dovasem Dersonasem i zajął ostatecznie 3 miejsce.
Dzięki dobrej grze w obydwu turniejach Piotr awansuje w rankingu światowym TENNIS EUROPE do lat 14 na ok. 60 miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z dumą informujemy, że Iga Kazimierska z klasy 5b zdobyła wyróżnienie w Lubuskim Festiwalu Piosenki Pro Arte, w eliminacjach na szczeblu powiatowym.

Nominację do finału zdobyła Maja Brzozowska z klasy 8A. Dziewczętom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za Maję!.

NAUCZYCIEL NA MEDAL to wyróżnienie dla nauczycieli kreatywnych, którzy wykonują swój zawód z pasją i zaangażowaniem.

W piątek, 8 kwietnia w Sulechowskim Domu Kultury zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najpopularniejszych Nauczycieli województwa lubuskiego.

Miło nam poinformować, że pani Anna Byczkowska zdobyła I miejsce w powiecie i V w województwie lubuskim w plebiscycie edukacyjnym 2021 w kategorii Nauczyciel klas 0-III.

Na uroczystej gali w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury otrzymała pamiątkowe dyplomy i medal NAUCZYCIEL NA MEDAL 2021.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Miło nam ogłosić,że uczennica klasy 1A Ida Adamczewska została laureatką konkursu plastycznego pt.”Co lubię? Sport Lubię!”.

Organizatorem konkursu jest Polski Komitet Olimpijski.

Gratulujemy!!!

https://olimpijski.pl/wyniki-konkursu-plastycznego-co-lubie-sport-lubie/

 

Ogłoszenie wyników konkursu ekologicznego "Zrób coś ładnego z niczego"

Ideą konkursu było zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką z surowców wtórnych przedmiotu codziennego użytku.

Spośród wielu ciekawych i pomysłowych prac komisja konkursowa wyłoniła troje laureatów i przyznała cztery wyróżnienia.

Laureaci:

Liwia Mazurkiewicz

Marcel Borucki

Wiktor Kowalczyk

Wyróżnienia:

Zofia Materna

Julia Pietrusińska

Kuba Bułacz

Michał Grzeszczyk

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac GRATULUJEMY!

Miło nam ogłosić kolejny sukces naszej rozśpiewanej uczennicy Zofii Materny.
27.03.2022 r w Przytoczonej odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Zosia, uczennica klasy 4C wygrała go w swojej kategorii i przeszła tym samym do finału wojewódzkiego.
Trzymamy zatem kciuki jeszcze mocniej i bardzo gratulujemy!!

Klasa 1b zaprasza do odwiedzenia zoo. Dzieci opowiedzą o zwierzętach słowami Jana Brzechwy.

Dziś w naszej szkole miała miejsce niecodzienna wizyta. Odwiedził nas biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. Paweł Socha. Najmłodsi uczniowie szkoły razem z Panią Dyrektor Anną Byczkowską powitali księdza biskupa, który następnie udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły. Na koniec ksiądz biskup spotkał się z przedstawicielami klas 7 i 6. Uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania do biskupa oraz usłyszeć historię jego posługi kapłańskiej.

Znamy już wyniki konkursu plastycznego pt.” W marcu jak w garncu”. Dziękujemy za wszystkie dostarczone prace. Postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby w kategorii 0-3:
1 miejsce:
Franciszek Cieślak klasa 1B
Julia Staszczyk klasa 3A
Stanisław Zinchuk klasa 3A
2 miejsce:
Hanna Jaroszewicz klasa 1B
Lilia Wójcik klasa 1C
Dorian Kulchawy klasa 3B
3 miejsce:
Michalina Raczkowska klasa 1B
Maja Adamek klasa 3A

Nagrodzeni w kategorii 4-8:
1 miejsce: Laura Wiśniewska klasa 4B
2 miejsce: Wiktoria Zalewska klasa 4B
3 miejsce: Martyna Darowska klasa 4B
Wyróżnienia:
1.Zuzanna Lis klasa 1A
2.Wojciech Cieślak klasa 1B
3.Pola Pawlak klasa 1B
4.Tomasz Kuska klasa1C
5.Lena Szubert klasa 1C
6.Julia Szczotka klasa 2B
7.Nadia Lewandowska klasa 3B

Gratulujemy!!

Pomoc dla Ukrainy

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość

– DZIĘKUJEMY !
Zebraliśmy ok. 30 kartonów z żywnością, środkami aptecznymi i higieny osobistej.

Akcja nadal trwa!
Zbieramy:
-żywność z długim terminem ważności,
-batony proteinowe,
-środki apteczne: sól fizjologiczna, środki przeciwbólowe, środki odkażające, bandaże, opatrunki, plastry,
-kosmetyki
-pieluchy i mokre chusteczki dla niemowląt
-koce termiczne
Prosimy nie przynosić odzieży oraz wody.
Przyniesione i spakowane rzeczy zostawiajcie u wychowawców w klasach. Raz w tygodniu- w piątek zostaną przekazane do Urzędu Gminy w Deszcznie. Bardzo prosimy, aby dary były w miarę możliwości spakowane tematycznie i opisane.
Dziękujemy za każde wsparcie.

Regulamin konkursu

Procę prosimy wysyłać na adres konkursfoto@icloud.com

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Iga Kazimierska z kl. 5B i Klaudia Krajewska z kl. 7B dostały się do finału 2 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej.
Trzymamy kciuki za dziewczęta na ostatniej prostej i gratulujemy sukcesów!!

Va na Olimpie

W piątek, 4 marca 2022r. na lekcji języka polskiego klasowy Olimp zapełnili mitologiczni bogowie.

Uczniowie klasy Va prezentowali różne postacie. Na greckim Parnasie nie zabrakło Zeusa, Ateny, Dionizosa, Artemidy i wielu innych bohaterów. Bogate stroje, boskie atrybuty oraz doskonale przygotowane wypowiedzi potwierdzają fakt, że w Va kryje się wiele talentów aktorskich, o których w przyszłości usłyszymy.

Konkurs biblijny.

3marca 2022r. odbył się etap rejonowy V edycji Diecezjalnych Konkursów Wiedzy Biblijnej Biblista Junior i Młody Biblista2021/2022. W rejonie również i my mieliśmy swojego reprezentanta. Z tematyką tegorocznej V Edycji Konkursów w kategorii Młody Biblista, którą stanowiły: Listy do Rzymian, Galatów i Efezjan ze wstępami i przypisami zmierzył się uczeń klasy 8B Jan Kowalski. Niestety nie udało się wejść do finału konkursu ale bardzo gratulujemy Jankowi i życzymy wielu sukcesów!

Wyniki konkursu „Rodzinne Betlejem”.

Przyjaciele Paradyża w Parafii pw. Ducha Świętego w grudniu zorganizowali konkurs plastyczny pt. ” Rodzinne Betlejem” . Uczestnicy mieli za zadanie wykonać szopkę betlejemską.  Konkurs został rozstrzygnięty w połowie lutego , a spośród wielu prac wybrano i uhonorowano 3 miejscem szopkę naszej uczennicy Zuzanny Szpiganowicz z klasy 5A.

Gratulujemy!!!

WALENTYNKI 2022

Za nami tegoroczne walentynki. Ze względu na sytuację pandemiczną obchodzone były jedynie w klasach 1-4. Tego dnia uczniowie klas czwartych przygotowali dla swoich młodszych kolegów gry i zabawy związane z tematyką dnia, umilając im wspólne świętowanie. Wspólne spędzenie czasu okazało się doskonałą okazją do lepszego poznania się . Ponadto do wszystkich uczniów dotarła poczta walentynkowa, dzięki której mogli obdarować osoby, które darzą sympatią, przygotowanymi przez siebie kartkami czy upominkami.
Uczniowie klas 1-3 chętnie wzięli tez udział w konkursie na znaczek walentynkowy, ozdabiając przygotowany szablon według własnego uznania i pomysłu. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły prace:

– Kornelii Karaś z kl. 2 b
– Marceliny Szulejko z kl. 2 b
– Julii Szczotki z kl. 2 b
– Mai Adamek z kl. 2 b
– Nikodema Króla z kl. 3 b

Wszyscy uczniowie biorący udział w obchodach walentynek zostali obdarowani słodkimi niespodziankami ufundowanymi przez p. Atroszko i p. Mieczkowską.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wspólna zabawę i doskonale spędzony czas.

Samorząd Uczniowski

Wyniki konkursu fotograficznego „moja mała ojczyzna”

Do konkursu zostało zgłoszonych siedem prac, wszystkie były bardzo ciekawe wobec czego każdy uczestnik otrzyma od nas nagrodę.
Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić jednak jedną pracę – Jakuba Bechty, któremu zostanie przekazana nagroda główna w postaci bonu upominkowego o wartości 300 zł. do Empiku.
Serdecznie gratulujemy !!!
A oto nagrodzone prace:
fot. Jakub Bechta
Prace pozostałych uczestników

Nikodem Florczak uczeń klasy 1b został laureatem organizowanego przez KRUS ogólnopolskiego e-learningowego kursu pt: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, którego celem jest promowanie wśród dzieci, bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.

Nagrodą w konkursie był certyfikat i hulajnoga.

Gratulujemy.

Konkurs Epickie Pi

Serdecznie zapraszamy  uczniów klas 4-8 do pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu  plastyczno-matematycznego „Epickie Pi”. Głównym organizatorem jest Pan Pistacja, nauczyciel matematyki, YouTuber, szkoleniowiec i … nauczycielem malarstwa.

Możliwe, że znasz jego głos z kanału YouTube „Pi-stacja Matematyka”.

Czy wiesz, że matematyka i sztuka to dwa przenikające się wszechświaty?

Artyści od setek lat tworzyli piękne obrazy i formy graficzne bazujące na zależnościach geometrycznych. 

Szukamy połączenia między sztuką a liczbą pi. Może w tym pomożesz?

Konkurs polega na stworzeniu pracy zawierający symbol liczby pi w co najmniej jednej z trzech kategorii:
I. Rysunek i malarstwo
II. Rzeźba
III. Pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego

Za prace w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane po trzy nagrody główne:
za I miejsce: karta podarunkowa do salonu EMPIK na kwotę 200 zł;
za II miejsce: karta podarunkowa do salonu EMPIK na kwotę 150 zł; 
za III miejsce: karta podarunkowa do salonu EMPIK na kwotę 100 zł.

Prace „fizyczne” prosimy dostarczyć do sekretariatu, przygotowane w formie elektronicznej należy wysłać na adres: zsdeszczno@gmail.com do 18.02.2020r.

Zgłoszenie musi zawierać wydrukowane i podpisane przez opiekuna ucznia oświadczenie o przekazaniu praw autorskich. W oświadczeniu znajduje się również klauzula RODO.

Oświadczenie można pobrać klikając poniższy przycisk.
Bez dołączonego oświadczenia praca nie będzie podlegać ocenie.

REGULAMIN KONKURSU "Epickie Pi"

  1. Organizator
    Organizatorem konkursu jest Krzysztof Chojecki – Pan Pistacja.
    II. Cele Konkursu
    1. Łączenie sztuki i matematyki.
    2. Popularyzacja liczby pi oraz święta liczby pi.
    3. Rozwijanie kreatywności uczniów.
    4. Wyławianie artystycznych talentów wśród uczniów.
III. Warunki i zasady uczestnictwa w konkursie.
1. W konkursie plastycznym mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych szkół publicznych i niepublicznych oraz nauczyciele.
2. Prace mogą być wykonane w następujących kategoriach:
Kategoria I: malarstwo i rysunek
Kategoria II: rzeźba
Kategoria III: pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego (np. animacja, kolaż, wiersz, itp., czyli wszystko, co nie jest malarstwem i rysunkiem).

3. Uczestnik może przygotować w ramach konkursu maksymalnie trzy prace konkursowe w danej kategorii. 
4. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez uczniów.
5. Prace zgłoszone do konkursu nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane.
6. Tematem prac jest liczba pi. W każdej pracy musi znaleźć się symbol liczby pi.
7. Zgłoszenie pracy do konkursu wiąże się z dożywotnim przekazaniem pracy organizatorowi. Jedyną prawną możliwością przekazania pracy jest przekazanie praw autorskich majątkowych.
8. Wysyłając prace uczestnik konkursu przekazuje organizatorowi autorskie prawa majątkowe na wszystkie przesłane dzieła.
9. Organizator zobowiązuje się do niesprzedawania prac otrzymanych w wyniku konkursu. 
10. Przesłane prace znajdą się w muzeum liczby pi, które organizator planuje założyć w przyszłości.
 Prace należy czytelnie odpisać:
– imię i nazwisko autora pracy oraz klasę,
– kategorię, w której zgłaszana jest praca,
– nazwa i adres szkoły/placówki,
– telefon kontaktowy lub e-maili,
– imię i nazwisko nauczyciela/instruktora/opiekuna pod kierunkiem którego praca została wykonana.
 Prace nie spełniające zasad uczestnictwa nie będą podlegać ocenie konkursowej.

IV. Kryteria oceniania i nagrody
1. Organizator konkursu powoła komisję konkursową do 03.03.2022 roku.
2. Organizator konkursu zastrzega, że nie musi podawać składu komisji konkursowej.
3. Komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięskie prace w każdej kategorii wśród uczniów i 3 zwycięskie pracy wśród nauczycieli bez podziału na kategorie.
Komisja oceni prace pod kątem następujących czynników w skali od 0 do 10 dla każdego czynnika:
– zgodność z tematem,
– oryginalność,
– subiektywny odbiór wizualny.
5. Komisja w poszczególnych kategoriach w konkursie uczniowskim przyzna po trzy nagrody główne.
Kategoria I: rysunek i malarstwo – I miejsce, II miejsce i III miejsce.
Kategoria II: rzeźba – I miejsce, II miejsce i III miejsce.
Kategoria III: pozostałe dziedziny wyrazu artystycznego – I miejsce, II miejsce i III miejsce

Informujemy, że w ramach podpisanej umowy z NFZ uczniowie gminnych szkół oraz mieszkańcy gminy do lat 18 mogą skorzystać bezpłatnie ze świadczeń stomatologicznych. Świadczenia udzielane są w „Przychodni Dworcowej”, ul. Dworcowa 13, 66-400 Gorzów Wlkp.

Rejestracja Magdalena Kaczmarek pod nr tel. 95 73 92 904.

Poniedziałek 9:00-14:00
Wtorek 12:30-18:00
Środa 9:00-14:00
Czwartek 9:00-14:00.

Podsumowanie akcji TO HELP AFRICA

Wszyscy pamiętamy wizytę Pani Iwony Kreczmańskiej w naszej szkole. Po tym spotkaniu rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na pomoc szkole w wiosce Elerai w Tanzanii.

Zebraliśmy wspólnie 1877,36 zł!!!

Kwota ta została przekazana na konto stowarzyszenia TO HELP AFRICA i przeznaczona na zakup i montaż zbiornika na wodę.

Nasza pomoc miała nie tylko wymiar materialny.
Uczniowie wzięli udział również w akcji „Kartka dla Afryki”.

Kartki zostały wysłane do szkoły podstawowej w wiosce Elerai w Tanzanii i z pewnością przybliżyły polskie zwyczaje i tradycje świąteczne.

Chcielibyśmy podziękować uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Dyrekcji za zaangażowanie i udział w naszej akcji.

K. Dubielak wraz z Wolontariuszami

Razem na Święta

Uczennice i uczniowie naszej szkoły, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, własnoręcznie wykonali kartki świąteczne.

Wszystkie kartki trafiły do Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za  poświęcony czas, życzliwość i zaangażowanie.

Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski

17 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, na ostatniej prostej, tuż przed zdalnym nauczaniem naszą szkołę odwiedzili przemili goście. Byli to Mikołaj i jego pomocnica Mikołajka. Oddelegowani przez Świętego Mikołaja z dalekiej Laponii sprawili uczniom miłą niespodziankę. Rozdali słodkości, wręczyli listy z pozdrowieniami , wysłuchali wielu kolęd, pastorałek, piosenek oraz wierszyków i ruszyli w dalszą podroż … Radości nie było końca:)

Samorząd Uczniowski

W ramach szkolnej współpracy z wolontariuszami Fundacji To Help Africa nasi uczniowie wzięli udział w akcjach świątecznych: Kartka dla Afryki, bożonarodzeniowy słownik rysunkowy oraz polskie tradycje bożonarodzeniowe.
Wszystkie prace dotrą do zaprzyjaźnionej placówki. bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje!

Rozstrzygnęliśmy już nasz szkolny konkurs plastyczny na Portret Noblisty Polskiego. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac. Organizatorzy postanowili wyróżnić 10 prac.
Oto lista wyróżnionych uczniów:
1. Michał Materna kl.1C
2. Agata Maraszek, kl.6A
3. Olga Kowalczuk, kl. 8B
4. Jakub Bułacz, kl.4C
5. Noemi Bielska, Kl.7C
6. Marcelina Kijak, kl.5A
7. Wojciech Półrolniczak, kl.4B
8. Laura Swadowska, kl.7B
8. Jonatan Mazurkiewicz, kl.5B
10. Liwia Mazurkiewicz, kl. 8B
Gratulujemy zarówno wyróżnionym, jaki i wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

Miło nam poinformować, że konkurs na grafikę „Logo Samorządu Uczniowskiego SP im. Noblistów Polskich w Deszcznie” wygrała uczennica kl. IV B Emilia Andrzejak.

Gratulujemy!

.

Dnia 15 listopada klasa 8a na lekcji chemii uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych GAZ SYSTEM.

Uczniowie przeprowadzili doświadczenia związane z gazem ziemnym.

Konkurs ekologiczny ”ZRÓB COŚ ŁADNEGO Z NICZEGO”

Do konkursu zapraszamy uczniów klas IV-VIII SP Deszczno.

Ideą konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką przedmiotu codziennego użytku (np. zabawki, ozdoby, pudełka,) z odpadów i/lub surowców wtórnych (torebek foliowych, puszek, butelek plastikowych, makulatury, zakrętek, kapsli itp.)

Za zajęcie I, II i III miejsca zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Uczestnictwo w konkursie – pochwała – 10 punktów – wpisują organizatorki.

Termin: do końca lutego 2022r.

Koordynatorki projektu ekologicznego:

Lucyna Wróbel

Małgorzata Horodecka

Alicja Dyderska

Agata Trzosek – Możdżeń

Regulamin konkursu

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu plastycznego „ABC społecznej krucjaty miłości oczami dzieci i młodzieży” w 1 kategorii wiekowej został uczeń naszej szkoły, Michał Bukowski z klasy 5C. Organizatorem konkursu była parafia PW. Ducha Świętego w Słubicach.

Gratulujemy!!!

1 października gościła w naszej szkole Pani Iwona Kreczmańska –  założycielka stowarzyszenia TO HELP AFRICA, które powstało w 2015 roku.

Celem szeroko zakrojonej działalności jest m.in. edukacja ( budowa szkół, zakup podręczników i przyborów szkolnych), jak również zakup żywności, czy wiercenie studni.

Podczas wizyty Pani Iwona opowiedziała o życiu codziennym mieszkańców Tanzanii- pracy na roli, wypasie bydła, wyprawach po wodę. Szczególną uwagę zwróciła na obowiązki dzieci oraz ich edukację.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, dzieci i młodzieży. 

Została również zorganizowana zbiórka pieniędzy na zakup podręczników dla naszych małych przyjaciół z Tanzanii. Akcja trwała cały październik.

 Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Wszystkich zainteresowanych działalnością stowarzyszenia zapraszamy na stronę: www.tohelpafrica.org

Na torze SKM Arena w Lemierzycach rozegrano zawody motocrossowe o Grand Prix Niepodległości. W klasie MX 85 najlepszy okazał się reprezentant miejscowego SKM Słońsk, uczeń Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich Oskar Zwolanowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
https://www.zachod.pl/348793/niepodleglosciowy-motocross/

11 listopada 2021 roku obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowana została przez uczniów klas V A, VB, VI A,  oraz VII B  audycja słowno-muzyczna pt. „POLSKA TO JEST WIELKA RZECZ”.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5B Iga Kaźmierska weszła do finału tegorocznego festiwalu Dźwięki Wolności Gdynia 2021 edycja online!  Miejsce w finale Iga wyśpiewała sobie piosenką ”Taki kraj”, którą będzie można usłyszeć w najbliższej szkolnej audycji z okazji rocznicy 11listopada.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!!!!!

Wycieczka edukacyjna do Centrum Nauki Keplera

23.10.2021 uczniowie klas 4A i  6A wybrali  się na wycieczkę edukacyjną do Centrum Nauki Keplera i  Planetarium Wenus oraz w Zielonej Górze do Muzeum etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli.

Centrum Naukowo- Przyrodnicze zostało przygotowane tak, aby zwiedzający mogli  wchodzić  w bezpośrednią interakcję z eksponatami, mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty na w sumie 87 stanowiskach, przybliżających w atrakcyjny sposób wiedzę z zakresu fizyki, biologii, geografii czy chemii.

Wszystkie stanowiska w Centrum Przyrodniczym zostały przygotowane w taki sposób, aby zachęcić zwiedzających do samodzielnej aktywności, stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi poprzez wykonywanie określonych czynności. Można korzystać z nich samodzielnie, bez wcześniejszego przygotowania, dzięki umieszczonym tuż obok pomocniczym instrukcjom.

W muzeum w Ochli uczniowie mogli się przyjrzeć zabytkom architektury ludowej, które wkomponowano w zastany krajobraz , nawiązując do kształtu wsi. Na terenie Muzeum znajduje się dydaktyczna ścieżka przyrodnicza. Ścieżka prezentuje bogactwo fauny i flory, współzależność środowiska przyrodniczego i kulturowego

Nauka się opłaca

  Stało się już świecką tradycją, że co roku najzdolniejsi uczniowie otrzymują stypendia Wójta Gminy Deszczno. ,,Lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży Gminy Deszczno”- bo tak się właściwie nazywa inicjatywa władz gminy stawia bardzo wysoko poprzeczkę wszystkim uczniom, którzy chcieliby aplikować o ten umowny tytuł najzdolniejszych. Średnia ocen ze wszystkich przedmiotów w klasach IV- VI została  wyznaczona na poziomie 5,6, dla klas VII – VIII  zaproponowano 5,3.

   W tym roku lista stypendystów rozrosła nam się do 28 osób. Poniżej przedstawiamy wyróżnionych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uzyskane w roku szkolnym 2020/2021:

*Gzyl Piotr, Pawelczyk Weronika, Kaczmarek Aleksandra,  Szwaluk Julia,  Wilcząb Franciszek   za wyniki w kl. VIII,

*Guźnik Maja, Siwek Alexandra, Sikorska Hanna, Przybylska Zofia , Bechta Maja, Brzozowska Maja, Chorkawy Alicja,  Kluj Piotr za wyniki w kl. VII,

*Zdanowicz Antonina, Półrolniczak Krzysztof,  Pietrucha Szymon,  Swadowska Laura  za wyniki w  kl. VI

*Raniś Aleksandra, Kaczmarek Bartosz  za wyniki w kl. V

*Wróbel Kalina,  Kaźmierska Iga, Solak Nadia,  Pakuła Maja,  Pawelska Hanna,  Niewiadomski Gabriel, Łangowski Igor , Szwaluk Laura,  Dąbek Malwina za wyniki w  kl. IV.

,,Stypendium Wójta Gminy Deszczno to nie tylko duma dla wyróżnionych oraz ich rodziców, to także trwały ślad w postaci listu gratulacyjnego oraz nagroda finansowa. To wyjątkowy zaszczyt dla organizatorów uczestniczyć w takim wydarzeniu” – powiedział  Wójt Gminy  p. Paweł Tymszan.

    Już po raz trzeci zarząd województwa lubuskiego przyznał stypendia uczniom szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących. W tym roku wpłynęło ponad 700 wniosków. Wsparcie otrzymało 149 młodych Lubuszan ze szkół podstawowych w kwocie po 6 tysięcy zł. oraz  209 licealistów po 8 tysięcy zł. Program stypendialny pn. „Lubuskie Talenty” to największy i najbardziej prestiżowy program stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i liceów w historii województwa, mający na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z naszego rejonu.  Serdeczne gratulacje złożył  wicemarszałek Łukasz Porycki.

    Również w tym prestiżowym programie stypendialnym odnajdziemy naszych uczniów. Trzy ubiegłoroczne absolwentki za wyniki uzyskane w klasie ósmej otrzymały to wyróżnienie. Są nimi: Szwaluk Julia, Olimpia Raniś, Aleksandra Kaczmarek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.lubuskie.pl w zakładce →Dla mieszkańców →Stypendia Marszałka →Lubuskie Talenty lub pod numerem telefonu: 609 905 002 oraz 501 945 745.

                                                                                                               Zespół redakcyjny

Doceniamy i pomagamy

Dzień Edukacji Narodowej  to okazja, aby podziękować nauczycielom za ich pracę i cierpliwość. Najczęściej dzieci i młodzież dziękują wręczając nauczycielowi symbolicznego kwiatka.
W naszej szkole promujemy akcję „Doceniamy i pomagamy”. Doceniamy pracę nauczycieli, uwrażliwianie nas na potrzeby ludzi i zwierząt i dlatego pomagamy potrzebującym. Uczniowie klasy 7b i 7c  już od kilku lat zamiast kwiatków  przynoszą w Dniu Nauczyciela karmę dla psów i kotów.
W tym roku do grona klas wspierających schronisko dla zwierząt dołączyły klasy: 1b i 6a. Dzieci przyniosły karmę, koce, środki czystości, a nawet tabletki dla zwierząt kupione u weterynarza.
W schronisku AZYL przebywają psy porzucone przez właścicieli, psy przeznaczone do adopcji,
ale również stare i schorowane, które potrzebują specjalistycznej pomocy.  Kontakt ze zwierzętami uwrażliwia, zwiększa poziom empatii i współczucia, uczy odpowiedzialności i poświęcenia Aby pokazać, jak bardzo taki rodzaj wsparcia jest potrzebny 18 października uczniowie klasy 1b i 6a zawieźli dary uzupełnione o karmę przyniesioną przez klasę 7c.
Wizyta w schronisku AZYL wywarła na naszych uczniach ogromne wrażenie i umocniła ich
w postanowieniu systematycznego wspierania potrzebujących zwierząt.

Zwiedzanie Biogazowni

20 października 2021r. odbyła się wycieczka edukacyjna uczniów klas siódmych do biogazowi w miejscowości Karkoszów, gm. Krzeszyce. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działalnością i funkcjonowaniem zakładu.

Biogazownia to nowoczesna instalacja służąca do produkcji prądu z biomasy roślinnej i odchodów zwierzęcych. Zakład produkuje ekologiczną i czystą energię elektryczną (1 MW), zagospodarowuje bioodpady rolne, dostarcza tanie ciepło (np. do suszenia drewna) oraz ekologiczny nawóz dla rolników.

Chcielibyśmy podziękować p. Adamowi Patkowi, Koordynatorowi ds. Realizacji Inwestycji, za możliwość poznania nowoczesnych rozwiązań technicznych do pozyskiwania energii odnawialnej.

Zapalmy światełko pamięci!

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…
Październik to czas porządkowania i sprzątania mogił najbliższych przed Dniem Wszystkich Świętych.
Chcielibyśmy zachęcić Was do udziału w akcji sprzątania zapomnianych grobów na terenie naszej Gminy. Możecie razem z rodzicami uporządkować zaniedbaną mogiłę i zapalić na niej znicz.
Pamiętajmy, że godność należy się każdemu człowiekowi zarówno za życia, jak i po śmierci.
Zachęcamy również do wykonania zdjęcia i przesłania go do Waszych wychowawców przez Classroom.
Udział w akcji nagrodzony zostanie pochwałą za 20 punktów.
Klub Wolontariatu wraz z wychowawcami

Po raz kolejny obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, Całej Społeczności Szkolnej ,życzymy z tej okazji wszystkiego, co najlepsze.
Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu dziękujemy za serce, codzienny uśmiech i każdą zachętę do pracy. Jesteśmy wdzięczni za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy. To Nauczyciele pokazują nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wysiłek wkładany w Państwa codzienną pracę. Jest ona trudna i odpowiedzialna i to dzięki Państwu czujemy się zaopiekowani, bo dbacie o nas i razem z nami tworzycie klimat placówki!
Nam wszystkim- także Uczniom- życzymy realizacji dalszych marzeń i planów. Niech każdy wspólny dzień w naszej szkole będzie wypełniony radością, spokojem, sukcesami i wdzięcznością za pomoc w zrozumieniu świata i siebie.
Samorząd Uczniowski

Nasza szkoła nawiązała kontakt ze Stowarzyszeniem To Help Africa. Organizacja zajmuje się pomocą mieszkańcom Tanzanii: Masajom i Tanzańczykom. Buduje szkoły, wyposaża klasy, kupuje podręczniki dla uczniów, jak również wspiera zakup zbiorników na wodę.

Celem współpracy jest pozyskanie środków na realizację tych celów. Będziemy na bieżąco informować o działalności stowarzyszenia, jak i naszej współpracy.

Finał akcji Pola Nadziei.
Członkowie naszego Klubu Wolontariatu sprzedali cebulki żonkili w kwocie 538,45zł, a zebrane pieniądze przekazane zostały na potrzeby hospicjum w Gorzowie Wlkp.
W imieniu Gorzowskiego Hospicjum serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Opiekun Koła Wolontariatu
Przemysław Nowaczyk

Nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  organizowanej
1 października 2021 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

27-30.09.2021. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole.

01.10.2021. Egzaminy z tabliczki mnożenia w szkole.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Koordynator Lokalny Przemysław Nowaczyk

pola1
Uczniowie naszej szkoły kolejny raz zaangażowali się  w akcję charytatywną „Pola Nadziei’’. Celem jest finansowe wsparcie hospicjum  św. Kamila  w Gorzowie Wlkp. „Pola Nadziei” to akcja przypominająca o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w  hospicjach. Członkowie naszego Klubu Wolontariatu sprzedają cebulki żonkili, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby hospicjum w Gorzowie Wlkp.
W imieniu Gorzowskiego Hospicjum serdecznie dziękujemy za wsparcie.
Opiekun koła Przemysław Nowaczyk